Forum Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Strona Główna Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
1. rok SUM z Ekonomii
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

European Real Estate Challenge 2010

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Strona Główna -> Stare grupy dziekańskie / KrDZEk 3001Gn
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dawid




Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 65
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: rze /2013/

PostWysłany: Czw 16:52, 01 Paź 2009    Temat postu: European Real Estate Challenge 2010

European Real Estate Challenge 2010

Zapraszamy studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie do wzięcia udziału w naborze na kolejną, już VII edycję prestiżowego, miedzynarodowego programu The European Real Estate Challenge.
Studenci będą ubiegać się o TRZY miejsca. Zakwalifikowane osoby stworzą grupę reprezentantów Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

O PROGRAMIE

Projekt edukacyjny The European Real Estate Challenge (EREC) polega na współpracy grup studentów z różnych uczelni europejskich i amerykańskich, gdzie uruchomione są kierunki studiów związanych z: rynkiem nieruchomości, inwestowaniem w nieruchomości, zarządzaniem nieruchomościami, wyceną nieruchomości oraz planowaniem przestrzennym. Projekt ma charakter symulacji, w ramach której studenci podzieleni na międzynarodowe zespoły - firmy konsultingowe doradzają fikcyjnej, międzynarodowej korporacji General Power Financial Services (GPFS) przy zmianie siedziby organizacji.
EREC jest pierwszym programem tego rodzaju, a kolejne edycje potwierdzały, że jest to jeden z najlepszych programów edukacyjnych w Europie w dziedzinie nieruchomości. Rosnącą popularność projektu potwierdzał również systematyczny wzrost ilości uczestników. W 2009 roku w programie EREC wzięły udział następujące uczelnie:
· Copenhagen Technical Academy (Dania)
· Helsinki University of Technology (Finlandia)
· IREBS, University of Regensburg (Niemcy)
· Dublin Institute of Technology (Irlandia)
· Hanzehogeschool, Groningen (Holandia)
· Szkoła Główna Handlowa w Warszawie (Polska)
· Slovak University of Technology (Słowacja)
· Kingston University (Wielka Brytania)
· Sheffield Hallam University (Wielka Brytania)
· John Hopkins University (USA)


Obecna VII edycja jest jednocześnie pierwszą, w której wezmą udział studenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

PRZEBIEG PROJEKTU

W fazie przygotowawczej (listopad-grudzień 2009) studenci z poszczególnych krajów otrzymują zadanie przygotowania w języku angielskim prezentacji (plakatu) na przydzielone im tematy. Celem ćwiczenia jest zapoznanie się z charakterem projektu.

W głównej fazie projektu studenci, podzieleni na sześcio-siedmioosobowe międzynarodowe grupy, tworzą fikcyjne, konkurujące między sobą firmy konsultingowe. Celem każdej firmy jest, opracowanie szczegółowej koncepcji relokacji dla fikcyjnego klienta – poszukującego nowej siedziby dla przedsiębiorstwa (General Power Financial Services – GPFS). Zadanie wiąże się między innymi z analizą obecnej struktury organizacyjnej klienta, jego przyszłych potrzeb, stworzenie spójnej wizji zmiany siedziby odpowiadającej kulturze organizacyjnej oraz potrzebom i charakterowi działalności firmy. Dodatkowo w oparciu o analizę rynku biurowego w konkretnym miescie, w tym wizyty studyjne w wybranych obiektach biurowych zadaniem każdej z grup jest zaprezentowanie ostatecznej propozycji nowej siedziby przedsiębiorstwa.

Uczestnictwo w projekcie wiąże się z dwutygodniowym wyjazdem zagranicznym w terminie 9-21 stycznia 2010. Wyjazd jest podzielony na trzy etapy: (1) Berlin - (2) miasto docelowe, w zależności od zespołu: Amsterdam, Bratysława, Budapeszt, Kopenhaga, Frankfurt, Monachium, Praga, Wiedeń lub Warszawa - (3) Berlin.

FINANSOWANIE

Finansowanie obejmuje zakwaterowanie dla wyłonionych trzech studentów podczas trwania wyjazdowej części projektu (Berlin oraz miasto docelowe) oraz transport na trasie Kraków – Berlin, Berlin – Kraków. Aktualnie pracujemy nad znalezieniem dodatkowych środków finansowych - uczelnianych i od sponsorów.

OCZEKIWANIA WOBEC KANDYDATÓW ORAZ ZASADY REKRUTACJI

Proces rekrutacji do programu EREC 2010 rozpoczyna się w sierpniu 2009, a kończy w połowie października. Rekrutacja odbywa się na podstawie zgłoszeń nadesłanych do Katedry Ekonomiki Nieruchomości i Procesu Inwestycyjnego.
Z uwagi na fakt, iż wszystkie prace cząstkowe – w tym m.in. plakat, raporty - są opracowywane w języku angielskim, który jest również językiem roboczym wszystkich spotkań oraz dyskusji, wymogiem sine qua non uczestnictwa jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie). Dodatkowo od kandydatów oczekuje się:
· Zainteresowania tematyką komercyjnego rynku nieruchomości oraz zarządzania nieruchomościami
· Ukończenia pierwszego roku studiów
· Umiejętności pracy w międzynarodowym zespole
· Działalność w Kole Naukowym GRUNT będzie dodatkowym atutem

Wszystkich chętnych prosimy o przesyłanie swojego CV oraz listu motywacyjnego w języku angielskim oraz odpowiedzi na dwa pytania (również w języku angielskim):

1. Czy obecny kryzys ekonomiczny, spowodowany zawirowaniami na rynku nieruchomości, może wpłynąć na rynek nieruchomości biurowych w Krakowie?

2. Jakie czynniki, poza finansowymi, mogą decydować o wyborze konkretnej nieruchomości biurowej przez firmę, która zmienia swoją siedzibę?

Odpowiedzi na obydwa pytania w formacie eseju na jedną stronę A4 każda prosimy o przesyłanie do mgr. Michała Głuszaka na adres e-mail: [link widoczny dla zalogowanych] do 10 października 2009 r.
Z wyselekcjonowanymi kandydatami odbędzie się rozmowa w połowie października 2009 roku, która ostatecznie wyłoni reprezentantów UEK w projekcie EREC 2010.

WARTOŚĆ DODANA DLA UCZESTNIKÓW

Udział w projekcie jest wartością samą w sobie, ale uczestnictwo wiąże się również z innymi korzyściami:
· Zdobycie praktycznej wiedzy oraz eksperckich umiejętności ze sfery rynku nieruchomości oraz zarządzania nieruchomościami (analiza rynku komercyjnego, REN – Real Estate Norm, międzynarodowy rynek nieruchomości, analiza potrzeb najemcy, multidyscyplinarne podejście)
· Zdobycie informacji o funkcjonowaniu komercyjnych rynków nieruchomości w różnych krajach europejskich
· Doskonalenie umiejętności językowych (praca w wielokulturowym zespole, profesjonalne słownictwo ekonomiczne)
· Gromadzenie doświadczenia pomocnego w poszukiwaniu pracy po studiach
· Elitarny charakter projektu (corocznie w projekcie bierze udział jedynie kilka osób z Polski)
· Możliwość sprawdzenia się w konkurencji ze studentami z całej Europy (tylko jedna grupa zwycięży)
· Możliwość nawiązania znajomości z uczestnikami z innych krajów (w praktyce bezcenne)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Strona Główna -> Stare grupy dziekańskie / KrDZEk 3001Gn Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin