Forum Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Strona Główna Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
1. rok SUM z Ekonomii
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pytania zwykłe i niezwykłe...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Strona Główna -> Semestr 3. / I. Polityka społeczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vonda




Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 191
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: 1022/1023

PostWysłany: Czw 22:09, 26 Lut 2009    Temat postu: Pytania zwykłe i niezwykłe...

Profesor, niestety oprócz pytań zwykłych, lubi też zaszaleć i pojawiają się również ciekawe zagadki...Very Happy

Z dzisiejszych, dziwnych pytań były m.in. takie: jakie instytucje i podmioty podlegają Ministrowi Pracy i Polityki Społecznej i co ostatnio zmieniła minister Fedak w związku z Prawem Pracy (w ramach pytania o podmiot wykonawczy jakim jest Minister PiPS) Niestety ja nie umiałam odpowiedzieć na te pytania, więc poszukajcie sobie w razie czego. Poza tym jak można mierzyć dobrobyt społeczny w inny sposób niż PKB/PNB-> chodziło o HDI. Do tego pytanie czy dzieci mogą płacić alimenty na rodziców-> odpowiedź tak:) I jeszcze z tego co mi zostało w głowie co to są organizacje pożytku publicznego-> te, którym przekazujemy 1% podatku. A skąd wiadomo, że dane stowarzyszenie jest org. p. publ.?->jest wpisane do KRS. I jeszcze jaki jest pozytywny aspekt nierówności... Profesor denerwował się że wszyscy mówią tylko i wyłącznie o negatywach nierówności. Chodziło tu chyba o to, że nierówności m.in. motywują biednych do aktywizacji. Ale nie jestem pewna o co więcej chodziło, bo to koleżanka obok odpowiadała a ja próbowałam skupić się swoich tematach. I jeszcze ktoś miał jakie są problemy z funkcjonowaniem FUSu.

A tak ogólnie rzecz biorąc na 19 osób, to z wykładów nie było rzeczy o którą by nie zapytał..także wykłady warto umieć WSZYSTKIE. Ja miałam akurat definicje kwestii społecznych, ich wymiary i cechy. No i 44 kwestie też wszystkie się pojawiają.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
PlanetHome




Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: [em2]

PostWysłany: Czw 22:38, 26 Lut 2009    Temat postu:

To i koleżanka obok dołoży trochę do tej mozaiki Wink Miałam FGŚP i profesor zapytał mnie o to, kiedy można otrzymać z tego funduszu świadczenia(odpowiedź że kiedy pracodawca jest niewypłacalny nie wystarczyła, trzeba było dołożyć że ustaje stosunek pracy). Potem kazał mi porównać świadczenia pobierane z FGŚP i FS ( i nie wiem o co mu chodziło ).
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnieszka




Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 730
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: [Zd] Bielsko/Kraków

PostWysłany: Pią 0:32, 27 Lut 2009    Temat postu:

o pozytywne funkcje nierówności to rzeczywiście lubi zapytać Wink
Wiem, że kolega obok mnie mówił o motywacji, że dobrze, że są nierówności, bo przynajmniej motywują do edukacji, pracy itp, bo niesprawiedliwie by było gdyby wszyscy dostawali tyle samo mimo różnych nakładów, rożnych starań... Coś w tym stylu Razz

Jeśli chodzi o Fus to także ten sam kolega wspomniał coś o niskich "nowych" emeryturach, w sensie tych odkładanych (II filar), profesor pytał o rząd wielkości takich emerytur (pierwsza wypłacona była liczbą dwucyfrową, czyli poniżej 100 zł, nie pamiętam ile), a także o system informatyczny FUSu.. (nie wiem skąd ten kolega obok to wiedział Razz), ponoć system ten kiedyś nie funkcjonował jak należy, na zakładanych internetowych kontach były wyliczone inne kwoty niż rzeczywiste, ale ostatnio jakąś nagrodę ten system dostał (jaka? nie pamiętam...:/). oprócz tego warto powiedzieć, że to największy fundusz celowy

Więcej nie pamiętam Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
AgataGreb




Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 21
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Rybnik

PostWysłany: Sob 10:24, 28 Lut 2009    Temat postu:

opracował ktoś może to 44 zagadnienie? szukam i szukam i nie nigdzie nie ma informacji o tym jak mierzyć stopień zaspokojenia potrzeb żywnościowych.. podobno jest aż 6 metod... kaloryczność i co jeszcze? a jak wygląda sytuacja w Polsce? z góry dziękuję za pomoc:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Agnieszka




Dołączył: 04 Paź 2007
Posty: 730
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: [Zd] Bielsko/Kraków

PostWysłany: Nie 14:26, 01 Mar 2009    Temat postu:

A to nie jest tak, ze to zalezy od wieku, plci, aktywnosci zawodowej itd itp...?
Do tego jeszcze prawo Engla...
I nie wiem co jeszcze
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Strona Główna -> Semestr 3. / I. Polityka społeczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin